Promenada nad Grajcarkiem w Szczawnicy

Szczawnicka promenada wzdłuż potoku Grajcarek to atrakcja turystyczna jedyna w swoim rodzaju. Jest najdłuższą promenadą spacerową w Polsce, ciągnie się przez jeden z najbardziej malowniczych zakątków naszego kraju, a przy tym jest doskonale zagospodarowana i pięknie ozdobiona.

Budowa tego nowoczesnego obiektu turystycznego zakończyła się w 2011 roku. Promenada nad Grajcarkiem została wtedy w całości utwardzona, wyposażono ją w liczne ławeczki, tarasy widokowe, mostki łączące ze sobą dwa brzegi Grajcarka, dekoracje z kwiatów oraz ciekawie zaprojektowane oświetlenie.

Trasa szczawnickiej promenady wzdłuż Grajcarka przebiega od dolnej stacji kolejki linowej w Palenicy aż do starego parkingu w Pieninach. Tutaj promenada spotyka pieszo-rowerowy szlak na Słowację wzdłuż Dunajca. Długość deptaka to około 1800 metrów.

Spacer promenadą nad Grajcarkiem to nie tylko okazja do ruchu na świeżym powietrzu, ale także moment na skorzystanie z bezcennych właściwości leczniczych tutejszego mikroklimatu. Promenada jest miejscem spotkań turystów i kuracjuszy. Może być traktowana jako krótszy spacer połączony z podziwianiem zapierających dech w piersiach widoków, lub jako punkt, z którego rozpoczynamy długą i pełną wrażeń wycieczkę w Pieniny.

ADRES

Wypożyczalnia Rowerów SANDRA
ul. FLISACKA 38 [ Parking Pieniny ]
34-460 Szczawnica, Małopolska
Tel: + 48 505 104 107, + 48 510 897 069

© 2023 Wypożyczalnia Rowerów SANDRA - All Rights Reserved