Szczawnica to znane i popularne uzdrowisko, a zarazem najlepszy w okolicy punkt wypadowy do wycieczek pieszych, konnych i rowerowych. Ze względu na charakterystyczne położenie, korzystny mikroklimat oraz malowniczą okolicę, panują tu doskonałe warunki do wypoczynku oraz uprawiania sportu.

Szczawnica leży u podnóża Palenicy w przepięknej dolinie Grajcarka, pomiędzy Pieninami oraz pasmem gór Beskidu Sądeckiego. Ze wszystkich stron otoczona jest malowniczymi zboczami, które pokrywają bujnie rosnące lasy. Turyści mogą skorzystać z licznych tras wycieczkowych i szlaków prowadzących m.in. na szczyty Pienin, wzdłuż przełomu Dunajca, do rezerwatów przyrody (Wąwóz Homole, Wysokie Skałki, rezerwat Białej Wody), zwiedzić zamki w Niedzicy i Czorsztynie, odwiedzić malownicze Jaworki albo leżący po stronie słowackiej Czerwony Klasztor, do którego prowadzi słynna Droga Pienińska. Szczawnica położona jest tuż przy granicy słowackiej, dzięki czemu łatwo zaplanować wypad do naszych południowych sąsiadów. Szczególną atrakcją Szczawnicy są spływy tratwami przełomem Dunajca, na odcinku aż 20 km.

Nasza Wypożyczalnia Rowerów oferuje możliwość dojazdu rowerem do miejsca, z którego rozpoczyna się spływ Dunajcem. O tym, że jesteśmy doskonałą bazą wypadową do atrakcyjnych wycieczek rowerowych świadczy też fakt, że od słowackiej granicy dzieli nas zaledwie 800 metrów, a od Czerwonego Klasztoru 10 km. Poza tym łatwo do nas trafić!

Nasza Wypożyczalnia Rowerów mieści w pobliżu Głównej trasy w Szczawnicy, przy dogodnym Parkingu Pieniny. Dokładny dojazd obrazuje wyżej umieszczona mapka, wystarczy powiększyć obraz.

 1348602692 Bicycle by Artdesigner.lvZapraszamy - Szczawnica, ul. Flisacka 38 1348602692 Bicycle by Artdesigner.lv

Telefon:

+ 48 505 104 107 /  + 48 510 897 069

 

Lokalizacja: