Apartamenty Szalaya 29

Zapraszamy do wypoczynku w Szczawnicy w apartamentach zlokalizowanych w sercu miasta z widokiem na Palenicę oraz Jarmutę. Apartamenty Szalaya 29 mają atrakcyjną lokalizację, w niewielkiej odległości znajduje się promenada spacerowa oraz ścieżka pieszo-rowerowa, przy których zlokalizowana jest bogata oferta zarówno gastronomiczna jak i rekreacyjna. Wieczorna sceneria wokół promenady sprzyja romantycznym spacerom. Przy ścieżce pieszo-rowerowej znajduje się siłownia zewnętrzna oraz wyciąg krzesełkowy na Palenicę, infrastruktura sprzyja rodzinnym spacerom wśród pienińskich krajobrazów a także rowerowym wyprawom z widokiem na przełom Dunajca aż do samego Czerwonego Klasztoru.

Zapewniamy kameralną atmosferę, wysoki standard wykończenia apartamentów oraz doskonałe warunki do odpoczynku w gronie rodziny oraz znajomych.

Komfort w standardzie

Apartamenty Szalaya 29 to w pełni wyposażone lokale o podwyższonym standardzie wykończenia.

Dysponujemy apartamentami dwuosobowymi oraz czteroosobowymi.

W każdym dostępna jest sieć Wi-Fi, telewizja, dobrze wyposażony aneks kuchenny oraz łazienka z prysznicem. Goście zapewniony mają bezpłatny parking, znajdujący się bezpośrednio przy obiekcie. Zarówno części ogólnodostępne budynku jak i parking są zamykane i monitorowane.

Lokalizacja

Warto podkreślić atrybut jakim jest lokalizacja apartamentów. Spacerem po Szczawnicy to zaledwie:

  • 12 min. (700 m) – pijalnia Wód Mineralnych
  • 10 min. (650 m) - Dolna Stacja Kolei Linowych PKL Palenica
  • 10 min. (650 m) - Promenada spacerowa, ścieżka pieszo-rowerowa
  • 5 min. (400 m) - najbliższa kawiarnia
  • 5 min. (400 m) - najbliższa restauracja
  • 5 min. (400 m) - przystanek bus
  • 2 min. (250 m) - kościół
  • 1 min (100 m) - najbliższy sklep

Z czego słynie Szczawnica…

Szczawnica to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Uzdrowisko położone jest w Dolinie Grajcarka, prawobrzeżnego dopływu Dunajca, u stóp góry Bryjarki, otoczone lasami Pienińskiego Parku Narodowego.

Ze Szczawnicy prowadzą szlaki wędrówek górskich na najwyższe szczyty Pienin i Gorców, rezerwatów przyrody: Wąwóz Homole, Wysokie Skałki, Białej Wody słynącej z wodospadów, progów skalnych i przełomów oraz na górskie przejścia graniczne ze Słowacją. W samym centrum Szczawnicy można skorzystać z czteroosobowej kolejki krzesełkowej prowadzącej na Palenicę, skąd również rozpościera się wspaniały widok na panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Sądeckiego i całej Szczawnicy. Na sąsiadującej z Palenicą, Szafranówką zbudowano zjeżdżalnie, atrakcyjną zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Z kolei na północnym stoku „Bukowinek” w odległości zaledwie 350 m od centrum Jaworek znajduje się dwuosobowa kolej linowa „Homole”.

Turystów preferujących szybsze sposoby zwiedzania terenu ucieszą liczne trasy rowerowe i konne o różnym stopniu trudności. W lokalnych wypożyczalniach sprzętu sportowego można zaopatrzyć się w rowery górskie, rowery elektryczne oraz hulajnogi. 

Miłośnicy sportów wodnych mogą sprawdzić swoje umiejętności wypożyczając kajak i pokonując trasę spływu Dunajca. W górskich rzekach i bystrych potokach zwolennicy wędkarstwa odnajdą wiele miejsc, do których będą chcieli powrócić. Pobyt w Szczawnicy to również doskonała okazja do poznania uroków Pienińskiego Parku Narodowego, zwiedzania pobliskich zamków w Niedzicy i Czorsztynie, spływu tratwami przełomem Dunajca.

Szczawnica zaliczana jest do najstarszych uzdrowisk w grupie karpackiej, gdyż na terenie Szczawnicy jest dostępnych 12 źródeł wód mineralnych: szczawy wodorowęglanowe, jodkowe, sodowe i bromkowe bogate w sole mineralne i mikroelementy zalecane przy leczeniu schorzeń dróg oddechowych, nieżytach żołądka, zaparciach miażdżycy tętnic, z wysokim poziomem cholesterolu i osteoporozie, które najlepiej spożywać bezpośrednio ze źródeł.

Nasza lokalizacja:

Ul. Szalaya 29

34-460 Szczawnica

Kontakt:

Tel. 510 897 069, 505 104 107

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Messenger: Apartamenty Szalaya 29